Comunitatea ETHCluj organizează premiera mondială a filmului “Vitalik: An Ethereum Story”. Este vorba despre un documentar de lungmetraj care urmărește povestea vizionarului în tehnologie Vitalik Buterin și a comunității de dezvoltatori Ethereum, în lupta lor pentru un internet deschis și accesibil tuturor. Premiera filmului va avea loc la Cluj-Napoca, pe 18 septembrie, la Cinema ARTA.
„Încurajăm pe toată lumea să împărtășească vestea și să invite mai departe prieteni la premiera filmului, deoarece este o oportunitate unică de a ne aduna împreună, de a înțelege cum putem contribui cu toții la construirea unui ecosistem durabil și cum ne putem sprijini reciproc ca o adevărată comunitate”, au transmis organizatorii pe pagina de Facebook a evenimentului.
Participarea este gratuită, în limita locurilor disponibile. Difuzarea filmului va avea loc în limba engleză. Accesul în sală se face pe bază de rezervare. Biletele sunt disponibile AICI.
Dacă ţi-a plăcut acest articol, urmăreşte Via Cluj TV pe Facebook printr-un Like mai jos:

















