Congres al Alianței Naționale pentru Restaurarea Monarhiei

0

Cea mai mare organizație regalistă din România, Alianța Națională pentru Restaurarea Monarhiei, va avea un nou congres. Acesta va avea loc la sediul Alianței, din București, în data de 22 iunie.

Monarhiștii români doresc să ofere o alternativă la actualul sistem politic republican, care și-a dovedit limitele la alegerile prezidențiale din 2024 și 2025.

Clujul este unul dintre principalele centre monarhiste din România. Iată cum au serbat monarhiștii clujeni ziua de 10 Mai, adevărata Zi Națională a României:


banner