Cea mai mare facultate din România, cea de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor (FSEGA) din cadrul Universității Babeș-Bolyai, oferă trei noi specializări la admiterea de toamnă. Aceste specializări sunt oferite în Cluj-Napoca, Arad și Reșița.
Astfel, în centrul universitar din Cluj-Napoca, FSEGA oferă specializarea de Administrare a Afacerilor în Limba Germană. Este vorba de un program de licență, la distanță, spune decanul ales al facultății clujene, Răzvan V. Mustață.
De asemenea, la Arad, FSEGA oferă specializarea de Informatică Economică la nivel de licență, în limba română. Și acest program este organizat sub forma învățământului la distanță, în Arad.
Cea de-a treia specializare oferită de FSEGA este în centrul universitar Reșița. Este vorba de o specializare la nivel de masterat, în limba română, într-o formă duală. Specializarea este adresată celor care vor să muncească în domeniile turismului, comerțului și serviciilor.
Dacă ţi-a plăcut acest articol, urmăreşte Via Cluj TV pe Facebook printr-un Like mai jos: