Antrenorul CFR Cluj, Dan Petrescu, a oferit explicații despre așteptările pe care le are înaintea vizitei celor de la FC Botoșani, respectiv dificultățile pe care lotul le întâmpină la momentul actual. Conform acestuia, jocul va fi unul intens, în care orice detaliu va putea fi decisiv pentru deznodământul partidei.
“Dacă nu se va termina egal, una dintre echipe va câștigă la diferență mică, așa au fost meciurile între noi și Botoșani mereu. Avem mici dificultăți în lot. Sigurjonsson are probleme cu tendonul, Itu s-a accidentat, nu știm dacă vor fi apți pentru joc. Marko Dugandzic are o problemă gravă de familie, a trebuit să plece”, a declarat Dan Petrescu.
În etapa precedentă, CFR Cluj a remizat pe terenul celor de la FCSB, într-un meci în care gazdele au reușit să egaleze în prelungirile partidei. Dan Petrescu consideră că echipa a depășit dezmăgirea de a nu putea câștiga derby-ul și că este mulțumită de egalul obținut în cel mai important meci al sezonului.
Meci important pentru formația din Gruia
Meciul cu FC Botoșani este programat pentru etapa cu numărul 23 din Liga 1. La momentul actual, CFR Cluj se află pe prima poziție a clasamentului, în timp ce botoșenenii ocupă locul al patrulea, la o diferență de 21 de puncte în spatele liderilor.
De asemenea, din lotul CFR Cluj nu mai face parte nici Denis Alibec, care s-a transferat în Grecia.
Partida se va disputa astăzi 31 ianuarie, de la ora 20:00. Aceasta va putea fi urmărită pe Digi Sport 1 și pe Look Sport +.
VEZI ȘI:
http://sportincluj.ro/2022/01/marko-dugandzic-lipseste-din-lotul-cfr-cluj/
Final de infarct în Liga Națională de Baschet Masculin: U-BT a învins în ultima secundă
Victorie istorică pentru U-BT Cluj-Napoca
Dacă ţi-a plăcut acest articol, urmăreşte Via Cluj TV pe Facebook printr-un Like mai jos: