Un jucător de la Rapid a semnat cu „U” Cluj – Mijlocașul vine sub formă de împrumut

0

Rapid l-a cedat pe Ștefan Pănoiu lui „U” Cluj. Jucătorul de bandă, în vârstă de 21 de ani, poate fi folosit și ca mijlocaș central sau ofensiv. Acesta va evolua în tricoul ardelenilor până la finalul stagiunii în curs, sub formă de împrumut.

În 2023 – 2024, Pănoiu a bifat doar 12 apariții în Superliga, din 21 posibile. Din lot a făcut parte de 19 ori, însă titular fost doar o singură dată! În rest, 11 apariții venind de pe bancă. Per total, doar 212 minute jucate, în medie 17,6 pe partidă. Zero goluri, zero assist-uri, potrivit GSP.

Mai multe minute i-a acordat Bergodi în Cupa României: 66 la 3-1 cu FC Botoșani, când a și marcat singurul gol din acest sezon, și 62 de minute la 0-0 cu CSA Steaua.

Conform transfermarkt.de, unde este cotat la 450.000 de euro, contractul lui Pănoiu cu Rapid expiră la vară.